Vi er begavet med en stribe kompetente og gode samarbejdspartnere:

  • Egedal Kommune (Dorthe Engelstock)
  • Statens Institut for Folkesundhed (Vibeke Koushede)
  • Arctic Sounds (Jacob Froberg)
  • Frederiksberg Kommune (Anne Sofie Bæk-Sørensen)
  • Nomerne (Jan Kjær)
  • Grøndal MultiCenter (Robert Andersen)
  • Københavns Kommune (Marie Schytte Krabbe)
  • StompShop (Peter Altman)
  • Qeqqata Kommune (Pia Lennert)
  • Ishøj Kommune (Claus Bo Skovsgaard)
  • Legefabrikken (Balder Brønsted)
  • BørneJazzKlubben (David Nejrup)
  • DGI-Storkøbenhavn (Lotte Askler Mørch)
  • Børnekulturhuset Ama’r (Franz Bomberg)
  • Kulturhuset Islands Brygge (Stine Tange)
  • Kulturanstalten Vesterbro (René Toft)
  • Christianhavns Beboerhus (Søren Poulsen)
  • Vanløse Kulturstation (Jeppe Greve)
  • Amager Kulturpunkt (Søs Vibeke Nathalia Nielsen)
  • Prismen (Jørn Kent Christensen) 
  • Helsingør kommune (Ida Wettendorf)
  • Ørestad og Solvang Biblioteker (Bente Vedel Larsen)
  • Frederiksberg kommune (Kristine Bendeke)
  • Slagkraft (Michael Aabye)
  • Bibliotekshuset, Amager (Pernille Schaldemose)

Disse firmaer, institutioner og biblioteker har vi afholdt kortere eller længere forløb med Tigertræning:

  • Børnehuset Æblehaven (Tea Fogh Mortensen)
  • Ministeriernes Børnehus (Anne Dorte Smed)
  • Kreb’s skole (Mille Bundvad)
  • Østerbro Netværk (Tove Nielsen)
  • Dyvekeskolen (Sine Pedersen)
  • Hvidovre Hovedbibliotek (Lone Skovgaard)
  • Naalu (Karoline Berthelsen)
  • Uiaq (Bia Berthelsen)
  • Stubmøllens vuggestue og børnehave (Astrid Dilling Lind)
  • KKFO Uglen (Maria Belkvist)
  • ATEA, IT-virksomheden, Ballerup (Jeanette Sylvest)
  • Nykløveret, stort kulturforvandlings projekt for integreret institution (Karina Als)
  • Sct. Jørgens Skole – SFO Griffen, Næstved (Anette Strømsholt)
  • Børnehuset Rævehøjen, Lyngby (Susse Schønemann)
  • Den integrerede institution Blikfang, KBH (Puk Sønderskov Sørensen)
  • Ole Lund Kirkegård udstilling, workshop med skoleklasser og børnehaver (Ida Wettendorf)
  • Valhalla, SFO ved Kastrupgårdsskolen, Tårnby (Trine Skov Larsen)
  • Udflytterbørnehaverne Kobbelvænget (Henrik Strange Schäfer)
  • Børnehuset Lille Ørholm, Lyngby (Dorthe V. Hansen)
  • Øbro netværk, København
  • Idrætsinstitutionen Sokkelund, Frederiksberg (Karina Als)
  • Klokkeblomsten, Lyngby
  • Klynge VE1, København, Vesterbro (Ghita Bjørling)
  • Daginstitutionen Himmelblå (Karin Riis)
  • Børnehaven Amsterdamvej (Claus Østergård)
  • Børnehuset Carlsvognen (Lone Henriksen)
  • Børnehaven på Blankavej, Valby (Connie Britt Jacobsen)
  • Børnehusene Nathanael og Sundbyvester, Amager
  • Nordtoftegaard, Solrød Strand
  • Børnehuset Nattergalen, Brøndby Strand
  • Børnehuset ved søerne/Fuglereden
  • Udflytterbørnehaven “Grantofte”
  • Frederiksberg bibliotek (Christina Helle Kjær)
  • Silkeborg bibliotek (Trine Færge Haurits Nielsen)
  • Varde bibliotek (Tanja Espersen)
  • Odense bibliotekerne
  • Ballerup bibliotek
  • Holbæk bibliotek
  • Helsingør bibliotek
  • Abildvængets Bibliotek, Helsingør
  • Østerbro Bibliotek, København

Tigertræning legekoncerter har nydt en stor opmærksomhed, som vi er meget glade for. Her kan du se en liste over vores jobs